Świat z perspektywy żonatego mężczyzny,
będącego ojcem czwórki dzieci

Dobremiejsce

Dobre miejsce

Dobrze jest kiedy słowa mają właściciela. Kiedy ktoś odpowiada za słowa, te na tracą na wartości, ale zyskują. Poprzez formę, głoszone pomysły, idee. Odpowiedzialne słowa tworzą dobre miejsca w sieci. Zaopatrzone w sens. Z przyszłością, a nierzadko przeszłością, którą czasem warto (po)znać.

Ja sam?
Budzę? Przypominam? Wyciągam na powierzchnię? Może chwalę? Coś? Kogoś? Siebie? A może daję? Ale co: rady? Przykład? A wtedy: jak robić, czy jak nie robić?

Czy tworzę dobre miejsce w sieci?
Podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Wystawiam się. Nie tylko pod pręgierz ocen. Wystawiam się… dosłownie. Bo tworzę. Pośród różnych miejsc w sieci dokładam 'swoje', które może rezonować pośród innych.

Wartością tego miejsca nie musi być zgoda na wszystko, co w nim znaleźć można. Twoja niezgoda - byle świadoma i uzasadniona, dla mnie jako twórcy i prowokatora jest ważną. Bo podejmując działanie - czy to w zgodzie czy niezgodzie ze mną, Ty również możesz czynić dobro. Nie, żeby już tak nie było. Chodzi mi o to 'więcej' dobra. W myślach, mowie, uczynkach i niedziałaniu. Również, gdy nikt nie widzi.

Dbaj o 'dobre miejsca' w sieci. Różne. Wszystkie, jakie znasz. Są tego warte.
Może nawet już tak robisz?
Z pewnością coś wymyślisz!

Autorką zdjęcia w nagłówku jest Karolina Kuś


{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}