Świat z perspektywy żonatego mężczyzny,
będącego ojcem czwórki dzieci

Swietujmy2017

Świętujmy!

Świętujmy symboliczne zwycięstwo światła nad ciemnością, które dokonało się w zimowym przesileniu. Mimo, że pozorny ruch gwiazd - ruch wznoszący, widoczny jest dopiero dzisiaj.

Niech światło świeci, ogrzewając i podtrzymując życie, jakie znamy. Niech rozświetla mrok. Niech przyświeca nam w kaganku mądrości, wynosząc z zabobonów do wiedzy i mądrości. Tej, która pozwala zrozumieć, że powstaliśmy z ciał pierwszych rozpadających się gwiazd i do nich kiedyś wrócimy. Także i tej, która podpowiada, że być może świadomość jest najwyższa wartością w życiu naszego gatunku. Bo pozwala uchwycić ten moment łączności z Wszechświatem, tę chwilę, która trwa, bo jest nim samym w każdym momencie.

I, zanim zniknie iskra (gwiazda?) tego objawienia, świętujmy radość wspólnoty. Jest nas zbyt dużo, by pozwalać sobie na samolubność, albo inne nacjonalizmy, które ostatecznie prowadzą do równie ostatecznych konfliktów. Świętujmy zatem i wdzięczność dla tych, na ramionach których stoimy dzisiaj. Dla wysiłku czynienia znanego nam świata miejscem lepszym, bezpieczniejszym.

A przeszłość Wszechświata, którą obserwujemy na co dzień w gwiazdach, i która jest ostatecznie naszą przyszłością, niech wzmacnia poczucie potrzeby sensu życia nie tylko dla siebie, ale i dla świata wokół każdego mnie, jedynego życia, w którym możemy świadomie czynić dobro.

Wszystkiego!

Google Plus
{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}