Świat z perspektywy żonatego mężczyzny,
będącego ojcem czwórki dzieci

Huśtawka

Huśtawka

Życie jest nie tylko zajmujące, ale też i emocjonujące. A huśtawka jest wtedy, kiedy czuję radość, że choć stare, to jeszcze jare to nasze tysiąc sześćset kilogramów szczęścia. Bo chwilę później nie jest już dobrze.

Szczytowanie

Szczytowanie

To nie jest takie oczywiste. Dla wielu to rutyna niemalże. Innym nie zawsze się udaje. Są i tacy, dla których to wciąż marzenie. Mnie, nam się udało. Powrót zimna skłonił mnie do zimowej refleksji i okazało się, że zaliczyłem kilka ‚szczytów’.

Nie żyję

Nie żyję

To miało nigdy nie nadejść. A jednak! Nie żyję. Tzn. nie, że nie żyję w ogóle - skoro piszę, znak to, że nie wszystek umarłem. Ale i tak nie żyję. Dla siebie. Żyję w większości dla innych. Konkretnie: dla naszych dzieci. I zanim rozpędzisz się w peanach i czołobitności, od razu napiszę, że to wcale nie jest dobra wiadomość.

Portrety

Portrety

W moim pokoju w pracy mam ścianę. Powiesiłem na niej zdjęcia moich przyjaciół. Nie wszystkich. Ale szczególnych. Przychodzący do mojego pokoju bardzo często pytali mnie o ich postaci. Czasem wchodzili nawet w głębsze dyskusje. Ale właśnie przed dzisiejszym świętem dotarła do mnie prosta sprawa - wszyscy oni zadawali niewłaściwe pytania.

Trzeba być Polakiem

Trzeba być Polakiem

Czasami dzieje się tak, że na powierzchnię wyłażą ukryte na co dzień sprawy. Te niechciane i wypierane. Kolące samą swoją obecnością. Te, od których uciekam, czasem się nie przyznaję. Również i takie, które obnażają moją bezradność. I o tym właśnie jest ta historia.

BIGDATA

BIG DATA

Istnieje pojęcie Big Data. Żeby nie przynudzać, chodzi w nim o objętościowo duże zbiory informacji, charakteryzujące się dużą zmiennością i różnorodnością, wymagające znaczącego przetwarzania w celu wykorzystania informacji zwrotnej, wykorzystywanej - na potęgę w krajach wysokorozwiniętych (czyli w Polsce w sposób mało znaczący).

Istnieje także coś znacznie większego. Chodzi mi o zespół informacji, faktów, luźnych wątków, myśli składnych i tych zupełnie rozbieganych... Takich, co to tworzą człowieka. Również takiego w czasie ‚tworzenia się’ - młodego znaczy. Dziecka. Mojego dziecka.

Konio-goryle

Konio-goryle

Pewien Chłopiec, w pewnej szkole, przygotował pracę w ramach zadania domowego. Uczniowie mieli w formie listu sparafrazować treść opowiadania o Kubie i jego poranku (tekst przerabiany w klasie). Dziewięcioletni bohater tej historii, bardzo się postarał. Napisał list, który ‚podarował’ Kubie. Dodatkowo zwizualizował swój sen w postaci pracy, plastycznie ukazującej opowiedzianą na piśmie historię. Rysunek dołączył do listu i oddał pani do oceny.