Świat z perspektywy żonatego mężczyzny,
będącego ojcem czwórki dzieci

Trzeba być Polakiem

Trzeba być Polakiem

Czasami dzieje się tak, że na powierzchnię wyłażą ukryte na co dzień sprawy. Te niechciane i wypierane. Kolące samą swoją obecnością. Te, od których uciekam, czasem się nie przyznaję. Również i takie, które obnażają moją bezradność. I o tym właśnie jest ta historia.

BIGDATA

BIG DATA

Istnieje pojęcie Big Data. Żeby nie przynudzać, chodzi w nim o objętościowo duże zbiory informacji, charakteryzujące się dużą zmiennością i różnorodnością, wymagające znaczącego przetwarzania w celu wykorzystania informacji zwrotnej, wykorzystywanej - na potęgę w krajach wysokorozwiniętych (czyli w Polsce w sposób mało znaczący).

Istnieje także coś znacznie większego. Chodzi mi o zespół informacji, faktów, luźnych wątków, myśli składnych i tych zupełnie rozbieganych... Takich, co to tworzą człowieka. Również takiego w czasie ‚tworzenia się’ - młodego znaczy. Dziecka. Mojego dziecka.

Konio-goryle

Konio-goryle

Pewien Chłopiec, w pewnej szkole, przygotował pracę w ramach zadania domowego. Uczniowie mieli w formie listu sparafrazować treść opowiadania o Kubie i jego poranku (tekst przerabiany w klasie). Dziewięcioletni bohater tej historii, bardzo się postarał. Napisał list, który ‚podarował’ Kubie. Dodatkowo zwizualizował swój sen w postaci pracy, plastycznie ukazującej opowiedzianą na piśmie historię. Rysunek dołączył do listu i oddał pani do oceny.

Swietujmy2017

Świętujmy!

Świętujmy symboliczne zwycięstwo światła nad ciemnością, które dokonało się w zimowym przesileniu. Mimo, że pozorny ruch gwiazd - ruch wznoszący, widoczny jest dopiero dzisiaj.

Wnaturzanie 2

Wnaturzanie [2]

Nie pierwszy śnieg za oknem, ale to jesień jeszcze. I anonsowana o wnaturzaniu, kolejna refleksja - historia jesienna. I kolejny samograj. Bo o letnim - wakacyjnych wojażach z dziećmi już wspominałem.

Wtakcienacztery

W takcie ‚na cztery’

Koń, jaki jest - powszechnie wiadomo. A w odniesieniu do lubości mej tańczonej wiadomo - co niektórym wprawdzie, ale zawsze, że lubię zaszaleć. A coby nudno nie było, zwykle taktu się nie trzymam. Ot, frywolność taka... Zapewne nasza Pierworodna odziedziczyła coś z tego po mnie.

Wnaturzanie 1

Wnaturzenie [1]

Niektórzy mówią, że z prochu powstaliśmy i w proch się obrócimy, ale to nie jest prawda. Nasze ciała zbudowane są z gwiezdnej materii powstałej miliardy lat temu, niewyobrażalnie daleko stąd. Lubię tę opowieść... Zwłaszcza w wersji Carla Sagana. I ja w zasadzie w tej sprawie dzisiaj. Tyle, że na nieco mniejszą skalę.