Świat z perspektywy żonatego mężczyzny,
będącego ojcem czwórki dzieci

Plecak pelen obaw

Plecak pełen obaw

Siłą rzeczy nie będzie to wesoły wpis. I nie dlatego, że krótsze dni są jawną zapowiedzią długich nocy. Schyłek lata, to tradycyjnie czas powrotu dzieci do szkoły. Ja zaś opowiem o samotności. W czterech odsłonach.

Hybryda

Hybryda

Kiedyś ludzie pracowali tam, gdzie żyli. Bardzo często dokładnie tam, gdzie się rodzili. Potem jednak nastąpiła zmiana.

Przypomnieliśmy sobie, że jesteśmy urodzonymi nomadami...

Zoom jako taki, a jak nie taki - to jaki i dlaCzego

Zoom jako taki, a jak nie taki... to jaki i dlaCzego?

Narzędzia pozwalające na synchroniczną pracę w formie zdalnej znane są już od blisko dwudziestu pięciu lat. Mają one swoje miejsce zarówno w kulturze organizacji biznesowych, ale też funkcjonują z powodzeniem w przestrzeni szeroko rozumianej edukacji.

Trochę gorszy dom

Trochę gorszy dom

Znasz to uczucie? Ostatnie spojrzenie, ostatnie dotknięcie stopami, ostatnie muśnięcie ręką, ostatnie… Brrr... Ja zwykle robię tak, że odcinam od razu, zamykam, kończę. Dzisiejszy wpis będzie o tym, że jestem już po urlopie. Albo, że wakacje już za mną. Od 3 lipca… To straszne! Dzieci na dobrą sprawę właśnie zaczynają, a ja już kończę swoje wakacje… Ale to będzie raczej fajny wpis. Bo moje wakacje, z dziećmi – były super!

Edukacja w domu na miekko

Edukacja w domu | Na miękko

Dzisiaj o edukacji w czasie epidemii COVID-19. Na miękko, czyli w blogerskiej retoryce - w postaci opinii, z którymi możesz się zgadzać lub nie zgadzać. Ja chciałbym, żeby nie przechodzić obok tego, co nam się przydarza bezrefleksyjnie. Bo szczególny to czas. Świat, który znaliśmy wcześniej, moim zdaniem już nie wróci. Nie musi to jednak oznaczać...

Jak mysla tworcy

Jak myślą twórcy

Dzisiaj inaczej. Nie będzie wpisu na blogu, a odsyłacz do podcastu. Zapraszam do odsłuchania mojej rozmowy z Mariuszem Grudniem, zawodowo coachem i trenerem biznesu, człowiekiem pasji którymi są sztuka - w szczególności opera i wspinanie się po górach, ale przede wszystkim - twórcą.

Gdybym miał opisać to jednym słowem, użyłbym tego: REZONUJE!